Fotowoltaika w Małopolsce

Fotowoltaika to w Polsce temat w ostatnich latach bardzo popularny. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma dofinansowanie Mój Prąd, które sprawiło również, że w ciągu kilku lat liczba firm zajmujących się fotowoltaiką znacznie wzrosła. Warto mieć to na uwadze przy wyborze firmy, która zajmie się u nas wykonaniem elektrowni słonecznej. Województwo małopolskie jest jednym z najbardziej nasłonecznionych rejonów Polski, a co za tym idzie, wydajność paneli fotowoltaicznych również będzie wyższa. Cennym i pomocnym narzędziem biorącym pod uwagę Twoje potrzeby, jest ranking firm fotowoltaicznych w Małopolsce, który pomoże Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Stworzenie rankingu

Na podstawie przeprowadzonych analiz tworzymy ranking firm fotowoltaicznych w województwie.
Nasz konsultant doradzi Ci, którego usługodawcę wybrać

Opinie po wykonanej usłudze

Gromadzimy opinie po wykonanych realizacjach, sprawdzamy poprawność ich wykonania.

Analizujemy ofertę

Analizujemy ofertę firm fotowoltaicznych, aby uzyskać przejrzyste informacje o szerokim pokroju.

O nas

Wsparcie prawne i techniczne przy fotowoltaice

Wybierz z nami swojego dostawcę fotowoltaiki! Wypełnij formularz kontaktowy bądź skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem 535 597 889 i skorzystaj ze wsparcia ekspertów!

Oferujemy również wsparcie prawne i techniczne dla osób, które już posiadają instalację fotowoltaiczną!

Małopolskie

Najlepsza instalacja PV

Nasz ranking firm fotowoltaicznych w Małopolskiem obejmuje wiele profesjonalnych przedsiębiorstw, które świadczą wysokiej jakości usługi z zakresu szeroko pojętej sprzedaży, montażu oraz serwisowania paneli czy też innych elementów instalacji fotowoltaicznej. Udzielamy również wielu praktycznych porad i dostarczamy naszym odbiorcom istotnych informacji związanych z wyborem właściwych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb. Korzystanie z naszego serwisu wiąże się z wieloma istotnymi atutami.

Wartość instalacji fotowoltaicznej, a jej opłacalność

Decyzję o zakupie instalacji fotowoltaicznej należy oceniać jako inwestycję. W końcu musi służyć przez wiele lat, więc w tym czasie powinna się zwrócić, a następnie zarabiać na oszczędnościach. Należy skupić uwagę na ciągle rosnące ceny prądu, a wedle prognoz tendencja może się w dalszym ciągu utrzymywać, co z kolei spowoduje wzrost opłacalności tej inwestycji. Funkcjonująca od 2019 roku rządowa dotacja “Mój Prąd” także ma duże znaczenie w przyspieszeniu czasu zwrotu. 6 grudnia 2020 roku zakończył się drugi nabór, na rok 2021 jest przewidziana kontynuacja tego programu, natomiast w dalszym ciągu oczekujemy na szczegóły. Istotnym czynnikiem, za który odpowiedzialna jest firma montująca mikroinstalację, jest dobór odpowiedniej mocy, zależnej od zużycia energii elektrycznej i zapotrzebowania klienta. Przy obliczeniu właściwej mocy instalacji kluczowa jest nie tylko bieżąca ilość zużywanych kilowatogodzin, lecz również przyszłe możliwe modernizacje i inwestycje, które spowodować mogą wzrost zużycia energii. Jest to o tyle ważne, że błędne obliczenie mocy instalacji może wpłynąć na wydłużenie czasu zwrotu całej inwestycji.

Dotacje

Czynniki wpływające na cenę fotowoltaiki

Cena fotowoltaiki w Małopolsce jest mocno zróżnicowana, co jest związane z producentami podzespołów, a co za tym idzie ich jakością, między innymi modułów fotowoltaicznych i falowników.

Falownik jest najważniejszym elementem w całym układzie, to od jego sprawności zależy działanie całej mikro instalacji. Inwerter, bo tak inaczej nazywamy falownik, jest odpowiedzialny za zamianę prądu stałego, który produkują panele fotowoltaiczne, na prąd zmienny, który mamy w gniazdku. Przy tym elemencie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj i długość gwarancji. Z kolei decydując się na wybrane moduły fotowoltaiczne, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę technologię, w której zostały wykonane. Technologia monokrystaliczna jest znacznie wydajniejsza od starszej i już coraz mniej popularnej polikrystalicznej. Gwarancja na sprawność i wydajność paneli jest szczególnie istotna, mając na uwadze żywotność instalacji.

Ranking firm fotowoltaicznych Małopolskie

Według opinii fotowoltaika w Małopolsce jest coraz bardziej rozwijana, a przy wyborze odpowiedniej firmy fotowoltaicznej, nie można pominąć doświadczenia, jakie posiadają. Są firmy, które powstały niedawno, jednak znaleźć możemy również takie, które na polskim rynku fotowoltaiki działają w branży od kilku lat. Należy wiedzieć też, czy firma, z którą chcemy nawiązać współpracę, zajmuje się całością formalną m.in. wysłaniem wniosku o wymianę licznika dwukierunkowego w naszym imieniu, jak również wysłaniem odpowiednich wniosków potrzebnych, aby otrzymać dofinansowanie.

Kontakt

535 597 889

biuro@programochronyprosumenta.pl

Zacznij oszczędzać

Wypełnij formularz!

6 + 2 =