Fotowoltaika na Dolnym Śląsku

Skuteczne przetworzenie energii naturalnej w prąd elektryczny wymaga zapewnienia możliwie długotrwałego i niezakłóconego dopływu promieni słonecznych. W południowej Polsce przeciętna roczna ekspozycja wynosi ponad 1000 W/m2, co oznacza, że suma nasłonecznienia przekracza 1500 godzin. To bardzo wysoki współczynnik, większy niż na przykład w województwach północnej Polski. Dzięki temu pozyskiwanie energii jest jeszcze tańsze i efektywniejsze. W przypadku standardowych instalacji fotowoltaicznych optymalnym rozwiązaniem jest montaż na dachu w położeniu południowym. Dzięki temu fotowoltaika w Dolnośląskim pracuje efektywnie przez wiele lat. Gdy nie ma możliwości przeprowadzenia takiego montażu, zaleca się wykonanie konstrukcji na gruncie, z kątem nachylenia 30-45 stopni i ukierunkowaniem na południe.

Stworzenie rankingu

Na podstawie przeprowadzonych analiz tworzymy ranking firm fotowoltaicznych w województwie.
Nasz konsultant doradzi Ci, którego usługodawcę wybrać

Opinie po wykonanej usłudze

Gromadzimy opinie po wykonanych realizacjach, sprawdzamy poprawność ich wykonania.

Analizujemy ofertę

Analizujemy ofertę firm fotowoltaicznych, aby uzyskać przejrzyste informacje o szerokim pokroju.

O nas

Wsparcie prawne i techniczne przy fotowoltaice

Wybierz z nami swojego dostawcę fotowoltaiki! Wypełnij formularz kontaktowy bądź skontaktuj się z nami bezpośrednio pod numerem 535 597 889 i skorzystaj ze wsparcia ekspertów!

Oferujemy również wsparcie prawne i techniczne dla osób, które już posiadają instalację fotowoltaiczną!

Dolnośląskie

Najlepsza instalacja PV

Nasz ranking firm fotowoltaicznych w dolnośląskiem obejmuje wiele profesjonalnych przedsiębiorstw, które świadczą wysokiej jakości usługi z zakresu szeroko pojętej sprzedaży, montażu oraz serwisowania paneli czy też innych elementów instalacji fotowoltaicznej. Udzielamy również wielu praktycznych porad i dostarczamy naszym odbiorcom istotnych informacji związanych z wyborem właściwych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb. Korzystanie z naszego serwisu wiąże się z wieloma istotnymi atutami.

Fotowoltaika Dolnośląskie - zalety

Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii to jeden z fundamentalnych pomysłów na spowolnienie zmian klimatycznych. Pozyskując energię z zielonych technologii, przyczyniamy się do zmniejszenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery, w tym dwutlenku węgla i pyłów. Wśród innych zalet fotowoltaiki na Dolnym Śląsku możemy wymienić:

  • Uniezależnienie się od wzrostów cen taryf energii elektrycznej – użytkując instalację PV, płacimy wyłącznie stałą kwotę w wysokości 150-250 złotych rocznie.
  • Bilansowanie w perspektywie rocznej – energia dostarczana przez Słońce jest różna w okresie letnim i zimowym. Dzięki możliwości przesyłania jej do sieci energetycznej istnieje możliwość magazynowania i wykorzystania jej w innym terminie.
  • Szybki montaż – całość zabiegu trwa zazwyczaj 2-3 dni,
  • Cicha praca – instalacja nie emituje hałasu, a jedynym urządzeniem wydającym lekkie szumy jest falownik.
  • Darmowe źródło pozyskiwania energii, które nigdy się nie skończy.
  • Wysoka trwałość dobrych komponentów – renomowane moduły mogą działać nawet przez 40 lat.
  • Zwrot z inwestycji już po 6-8 latach.
  • Brak konieczności bieżącej obsługi.
  • Realny wzrost wartości nieruchomości o nawet kilkadziesiąt procent.

Innym ważnym atutem instalacji PV jest możliwość otrzymania dofinansowania do fotowoltaiki w Dolnośląskim. Do dyspozycji są zarówno programy krajowe jak „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze”,

Dotacje

Duża oszczędność dzięki fotowoltaice

Rosnące ceny prądu sprawiają, że dzięki systemom fotowoltaicznym możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Inwestycja zwraca się bardzo szybko, tym bardziej że dostępne są różnego rodzaju dotacje do fotowoltaiki w dolnośląskiem. Takie dopłaty umożliwiają bardzo szybkie otrzymanie częściowego zwrotu poniesionych kosztów. W naszym serwisie i rankingu znajdziesz mnóstwo cennych informacji związanych z formalnościami z zakresu takiego dofinansowania, a także dowiesz się, jakie firmy oferują sprzedaż, montaż i kompleksową pomoc w zakresie fotowoltaiki.

Ranking firm fotowoltaicznych Dolnośląskie

Podjęcie decyzji o zastosowaniu fotowoltaiki w Dolnośląskim wymaga szeregu przygotowań. Należy określić zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwie domowym, wykonać audyt, zweryfikować możliwości dofinansowania do fotowoltaiki w Dolnośląskim, wybrać miejsce instalacji i konkretne moduły. To wiele zadań, do wykonania których wymagana jest specjalistyczna wiedza. Błędne określenie parametrów instalacji może zakończyć się awaryjnością i permanentnymi brakami w uzyskach. Fachowa pomoc zapewni pewność i bezpieczeństwo.

Nasz ranking firm fotowoltaicznych w Dolnośląskim stanowi porównanie przedsiębiorstw na rynku, zajmujących się montażem paneli fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwa te są wysoko cenione przez klientów za profesjonalizm i kompleksowość.

Kontakt

535 597 889

biuro@programochronyprosumenta.pl

Zacznij oszczędzać


Wypełnij formularz!

2 + 13 =